JKA nākotnes skatījums

jka_logo

Atļaušos pārtulkot un  pārpublicēt šeit aprakstīto skatījumu, kā JKA (Japānas Karate Asociācija) redz karate attīstību nākotnē.  Iespējams, tas ir pretrunā ar Varenā Progresa prasību visam mainīties un attīstīties, tomēr tradīcijām nav ne vainas, iespējams, nav jāmaina pašas tradīcijas, bet gan to pareiza pielietošana. Spriediet paši.

jka_futureUzturot tradīcijas
Pieaugošais karate organizāciju skaits pasaulē ir iedibinājis svara kategorijas un punktu sistēmas karate sacensībām, piedodot karate sportam līdzīgu statusu. Faktiski karate aizvien vairāk un vairāk tiek pārveidots par populāru sacensību sportu, un daži cer, ka kādu dienu tas kļūs par Olimisko sporta veidu līdzīgi kā džudo.
    Mēs JKA (Japan Karate Association), mēs neesam pret šo tendenci, vien mūs dara bažīgus jautājums, ko tas nozīmē karate nākotnei. Mēs uzskatām, ka karate „sportificēšana” ir nesavienojama ar tās patieso būtību: tā attīsta formu, bet aizmirst galveno. Īsts karate ir dzīvesveids nevis sports vai sacensība.
    Sacensības (kyogi) mērķis ir uzvarēt. Tāpēc tiek veikta svara kategorizēšana, lai padarītu sacensību „godīgu”; uz noteikumiem balstīta punktu sistēma rezultāta aprēķināšanai. Problēma ir tanī, ka šie noteikumi bieži tiek patvaļīgi mainīti.
    Bet ne JKA. Mūsu turnīri visi ir shiai („sacīkstes”). Šeit mērķis nav uzvarēt, bet gan nostādīt savas prasmes pret cita prasmēm, un tādā veidā pārbaudīt savu progresu un tehniku. JKA karate paredz oponenta uzvaru vienā sitienā. Un nav svarīgi, vai tu pievārē oponentu vai oponents tevi, nevienam netiek piešķirti punkti. Katrā sacīkstē ir nepārprotams uzvarētājs, bet uzvarēt uzvarēšanas pēc nav galvenais uzdevums. Vienīgais mērķis ir visprasmīgāk pielietot savas labākās iemaņas.  Tas ir mūsu ceļš.
    Tad kāda ir JKA karate nākotne? Tā pati tradīcija, ko esam uzturējuši vairāk par pusi gadsimta. JKA nekad nav mainījusi tās pamatus vai noteikumus. Iedvesmojošā trijotne: kihon, kata  un kumite, vedošu pie kime – paliks būtībā nemainīga, kaut gan nemitīgi pilnveidota.  JKA karate ir pilnīgi dabiska, nevis mākslīgi radīta sacensībām, balstītām uz punktiem.
    Būdami Karate augstāko tradīciju uzturētāji, mēs turpināsim pilnā spēkā un nopietnībā uzsvērt garīgās dimensijas, kas ir mūsu mākslas pamatā. Mūsu turnīri paliks kā shiai, iespējas katram individuālajam karate-ka pārbaudīt viņa vai viņas progresu. Un mēs turpināsim mūsu missiju, lai parliecinātos, ka visā pasaulē tiek saprasta un mācīta patiesā  karate-do būtība.”

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s