Kluba piedāvājums

Ko nozīmē dalība karate klubā?
Galvenais mērķis, kas apvieno visus kluba dalībniekus ir karate. Un karate pamatā ir treniņi, kad cilvēki satiekas, kopā strādā, cīnās un uzlabo savus sniegumus. Taču bez treniņiem vēl ir citi notikumi, kuros varēsi piedalīties arī tu:
– Likt eksāmenus uz jostām
– Braukt uz treniņu nometnēm
– Startēt sacensībās
Visas aktivitātes ir plānotas tā, lai maksimāli attīstītu cilvēka fizisko un garīgo izturību, uzlabotu garastāvokli, iemācītu labāk izprast sevi un tā visa rezultātā – uzlabotu pašsajūtu arī ārpus karate!

.
Vecuma grupas
Kluba dalībnieki trenējas 4 dažādās vecumu grupās:
– Mazie karatisti no 4 līdz 8 gadu vecumam
– Vidējā vecuma grupa no 7 līdz 12 gadu vecumam
– Pusaudžu grupa no 12 līdz 18 gadu vecumam
– Pieaugušo grupa (var piedalīties arī spējīgi skolnieki no jaunākām grupām)
Dalījumam pa gadiem ir tikai ieteikuma raksturs, un treneris var piedāvāt dalībniekam pāriet uz spēcīgāku grupu, abpusēji vienojoties.

.
Treniņu norises vietas Rīgā
– O.Kalpaka bulvāris 8 (centrs) Uzmanību! Šī ir treniņu norises vieta tikai 2011. gada vasarai (jūlijs, augusts). Par nodarbībām septembra mēnesī informācija sekos.
– Fr. Brīvzemnieka pamatskolā, Zeļļu ielā 4 (Pārdaugava)
Karti skati šeit.

.
Nodarbību grafiks
Nodarbības ilgums: 1h (pieaugušajiem 1.5h, sestdienās visiem 2h)|
2011. gada vasaras sezonas nodarbību grafiks.

Dalības maksa
Dalības maksa ir 20Ls mēnesī (iespējamas arī atlaides, par tām runājiet ar treneriem :)) Par semināriem (papildus treniņiem pirms eksāmeniem), eksāmeniem un vasaras nometnēm ir papildus samaksa (atkarībā no notikuma).

Treneri
Andra Grosberga karatē klubā darbojas trīs treneri:
– Andris Grosbergs, JKA 3. dans, kluba dibinātājs
– Egils Purviņš, JKA 2. dans
– Roberts Oliņš, JKA 1. dans

.
Treniņa norise
Treniņa norises ilgums ir aptuveni 1 stunda. Visi treniņi sākas ar 5-10 minūšu iesildīšanos, skrējieniem un izlocīšanos. Turpmākā treniņa daļa notiek pēc trenera ieskatiem, vadoties no mērķa: sagatavoties eksāmenam, pilnveidot tehniku vai uzlabot fizisko izturību. Gatavošanās eksāmeniem paredz noteiktus tehnikas vingrinājumus, ietverot gan teoriju, gan praksi, tiek mācītas kata. Fiziskās izturības attīstībai tiek izmantoti speciāli sastādīti vingrinājumi visām muskuļu grupām, nekaitējot veselībai. Tiek izmantots arī sporta inventārs (gan karate specifisks, gan lecamauklas, smaguma bumbas uc). Treniņa nobeigumā treneris var noorganizēt spēles: mazajiem karatistiem sumo, tautas bumbu uc., pieaugušajiem futbolu. Treniņu laikā treneris rūpējas par slodzes vienmērīgu sadalījumu, pievēršot īpašu uzmanību treniņa saturam bērniem, lai noturētu bērnu uzmanību un koncentrēšanos.

Nepieciešamais inventārs
Pirmais un svarīgākais inventārs treniņiem ir kimono. Kimono ir speciāls tērps (oriģināli – Japānas nacionālais apģērbs), kurā skolnieks piedalās treniņos un eksāmenos.

karate_kimono1
Papildus inventārs (nav obligāts iesākumam) ir aizsarg cimdi un kājsargi. Šis inventārs paredzēts skolnieka drošībai, izpildot specifiskus vingrinājumus (sitieni, spērieni).
karate_cimdi2                         karate_kajsargi
Visu inventāru jūs varat iegādāties Latvijas sporta veikalos vai pie treneriem Andra un Egila (par īpašām cenām). Pirmo reizi dodoties uz treniņu, izrunājiet ar treneri par nepieciešamo inventāru.

Eksāmeni
Karatē spēju apliecinājums ir jostas. karate_beltsSākot ar balto jostu (ko velk uz pirmo treniņu) līdz pat melnajai jostai (1.dans), karatē skolnieks iziet cauri eksāmenu sērijai, kuros apliecina savas iegūtās zināšanas un prasmes. Līdz melnajai jostai eksāmenus pieņem Andris Grosbergs, uz 1.danu eksāmeni tiek kārtoti Zviedrijā.